Jednou to přijít muselo

09.11.2015 14:54

Na poslední výlet podzimní sezóny jsme vyrazili k dopolednímu zápasu do Ďáblic porovnat síly s místní rezervou. Zápasu předcházelo nemilé zranění Frýďase, který si na Pá tréninku dle diagnózy natrhnul přední křížový vaz. Tak snad se brzo dáš do kupy a uvidíme na hřišti. Domácí se představili v rapidně omlazené sestavě oproti poslednímu utkání. Na jejich soupisce měli dokonce tři hráče mladší 18-ti let, z nichž dva byli v základu. Perspektiva jako hrom…

Vstup do zápasu vyšel lépe nám. Dařilo se nám napadat domácí a tím vznikaly šance. Z jedné z nich jsme dokonce vytěžili i pokutový kop. Zápas provázelo krásné slunečné počasí a možná právě to bylo jednou z příčin, proč Jarmila nedokázal proměnit tuto příležitost. Odpoledne ho stejně zopakoval Pitlák z Vršovic, a aby toho nebylo málo, tak večer i knihomol Bořek ze Sparty. Neděle tedy nebyla souzena k proměňování penalt a my to kápovi za kilo do kasy odpustíme :o). Než jsme se však dokázali otřepat z tohoto neúspěchu, podnikli domácí útok po levé straně a tvrdou střelou po zemi propálili Lukymu obě rukavice, neboť balón se došoural až za brankovou čáru. 1:0 6.min. Následně se celý zbytek prvního poločasu odehrál ve slušném tempu a šance se střídaly na obou stranách leč bez gólového efektu. První půle tedy skončila 1:0 pro domácí.

O poločase šlo především uklidnit mančaft, neboť bodů je dost a tak nebyl důvod k panice.

Do druhého poločasu nahradil nevýrazného Bejblíka Lennon, který se v týdnu objevil stejně nečekaně, jako se předtím ztratil. Tempo druhé půle již nebylo tak vysoké, ale domácí si dokázali vytvořit hned několik příležitostí. Nejprve je vychytal Luky, který během zápasu několikrát dokázal odčinit zaváhání u prvního gólu, a poté domácí nedokázali dorazit střelu z malého vápna. Pravidlo nedáš - dostaneš platilo i v tomto zápase. Lenny nejprve zatáhl po pravé straně míč až do velkého vápna, kde ho ale domácí odzbrojili. Bohužel pro ně však otáleli s odkopem a toho naše zimbabwská laňka dokázala využít a neservírovala Hrabátkovi jednoduché vyrovnání. 1:1 70. min. Začali jsme věřit v 3 body, 20 minut bylo dost času. Jenže na to stejné mysleli i domácí, kteří opět využili našich chyb a dokázali nejprve v 74. a poté v 78. minutě skórovat a bylo po nadějích 3:1. Pomyslnou jikřičku jsme přeci jenom vykřesali 87. minutě, když Mára dokázal proměnit nadýchaný centr a snížil na rozdíl jediného gólu 3:2. Když už to vypadalo, že je zápas u konce, dokázal se v pokutovém území prosadit Peggy, který naservíroval na roh malého vápna přihrávku do šance Lukymu, kterého však zákrokem zápasu vychytal domácí strážce, a tak výsledek zůstal stejný.

Závěr: Vyrovnaný zápas rozhodlo proměňování šancí. Domácí řízeni kapitánem Průšou v defenzívě a Horváthem v útoku nám dokázali nejednou těžce zatopit, přesto kdybychom šli do vedení, mohl být výsledek opačný. Leč to je fotbal a my musíme pokorně sklopit uši a vzhlížet k dalšímu zápasu, neboť ke zlepšení toho je opravdu dost. Béčko Hajů patřilo v loňském roce k nejfotbalovějším týmům, takže to bude asi slušný kolotoč…

Sestava: G: Luky O: Márty , Luky, Peggy, Mára Z: Vinšátko (84. min Jelda), Lumír, Jarmila © (80. min Dis), Domča U: Bejblík (46. Lenny) Hrabátko

Vývoj utkání: 1:0 (6. min); 1:1 (70. min), 2:1 (74. min), 3:1 (78. min), 3:2 (87. min)

Góly ČZU: Hrabátko, Mára