Klika jako Milka

18.04.2017 15:32

Jestliže jsme minule konstatovali raritu ohledně počtu hráčů, tak nyní i díky termínu Velikonočních svátků jsme se vrátili do našeho standardu. Nemoci, zranění a Velikonoce nás v celkovém vyúčtování vyšly na osm čárek v notýsku absencí oproti poslednímu klání. Nejvýraznějším oslabením byla zřejmě ztráta jižanského dua v útočné vazbě, ale na druhou stranu to byla nemalá možnost vyniknout pro další. Náš tým ovšem jel na horkou půdu Kolovrat, prvního celku soutěže, kteří doma pouze jedinkrát remizovali, jinak to měli vždycky za lidovku. A vcelku jim to tam padá, když v šestnácti kolech dokázali vsítit úctyhodných 70 branek. Karty tak byly dány jasně…

Oprávněnost předzápasových prognóz potvrdily úvodní minuty. Domácí na skvěle připraveném pažitu vlétli do zápasu tak, jak jim velí jejich postavení v tabulce a prvních deset minut bylo okořeněno několika nebezpečnými rohy. Jejich rozehrávku, ostatně jako většinu standardních situací domácích, si bral do své správy Josef Marc, a nutno uznat, že mu to docela šlo. Jednu z nich dokázali domácí využít k nebezpečné hlavičce a koníčkem poprvé rozezvučeli konstrukci naší branky. Poté bylo hned několik ošemetných situací v našem velkém čtverci, ale všechny jsme dokázali odvrátit. Některé jsme soupeři svoji šikovností dokázali nabídnout sami, někdy si pohrál s míčem ve vzduchu nevyzpytatelný vítr. Ten měl prsty i v další velké šanci domácích, když nevinně vypadající střela zpoza vápna nad branku se snesla tak šikovně, že opět skončila na břevně. Hra se poté lehce uklidnila a my se dostali na moment z velkého tlaku. Kdo držel taktovku zápasu, však bylo stále zcela jasné. Ojedinělou příležitost jsme si vypracovali zhruba po půlhodině hry, když jsme ukořistili chybnou rozehrávku domácích na polovině hřiště, ale Hrabátko si v poslední chvíli nevěřil v zakončení a dotek navíc ve vápně tak znamenal zmaření asi jediné kloudné šance v prvním poločase. Za to domácí měli šancí dost. Další umně zahraná standardka do vápna znamenala „trmu vrmu“, kdy se v malém vápně válelo snad pět hráčů a míč vesele poskakoval po brankové čáře. Dle hesla „Máš nohy? Tak kopej!“ se míč nakonec dostal až na penaltu, ale k naší smůle přímo na nohu domácích, kteří však místo odkryté části trefili potřetí tyčku, a tak jsme šli do kabin s úsměvem na rtech. 0:0

Rozmluva byla jednoduchá. Kvalita byla na kopačkách domácích, ale my chtěli bojovat až do konce a nezahodit první poločas, v kterém jsme měli kliku jako Milku.

Druhá půle se nesla v obdobném duchu jako ta první, ale přeci jenom to bylo jiné. Domácí začali být nervóznější a jejich hra se začala pomalu ale jistě přesouvat na levou stranu, kde operoval špílmachr Marc a rychlonohý Kalenda. Převaha domácích byla viditelná, ale tutových šancí nepřibývalo. Čeho však přibývalo, bylo střel zpoza vápna i standardek. Někdy se štěstím, někdy i díky domácím, jsme ale žili dál. A občas jsme i vystrčili růžky. Nejprve agilní Hrabátko nedokázal svoji střelu vměstnat mezi tři tyče. Poté ho vybídl, v naší jediné opravdové šanci zápasu, Karlos, ale Harbátko tváří v tvář brankáři vybíral tak dlouho, kam usměrní svoji placírku, až to za něj vyřešil vracející se obránce a střelu mu zblokoval. Postupem času jsme i díky dalším zraněním vyčerpali všechna střídání a sil ubývalo. Domácí se vrhali snad v deseti do útočení, ale když jeden z mnoha úspěšných průniků Kalendy po lajně ve skluzu dokázal Mára odvrátit počtvrté v zápase do tyčky, bylo jasné, že dnes se gólu nedočkáme. Zápas na jednu bránu tak skončil 0:0

Závěr: Z pohledu domácích zápas blbec, kdy jim tam nepadlo nic. Na druhou stranu jsme předvedli bojácný výkon, a když k tomu přidáme tu kliku, co jsme měli, bod je na světě. Domácí však předvedli svoji sílu a právem se sluní na špičce naší I.B. a my jim předem gratulujeme k postupu, neboť se vší úctou k ostatním celkům, dle našeho názoru jsou kostky vrženy. Nyní máme před sebou domácí dvojboj, kdy přivítáme v Ne 23.4. Kbely a poté opět v Ne 30.4. Benice. Přijďte se tedy pokochat, a kdyby náhodou hra stála za prd, tak klobáska a pivo budou určitě dobré.

Vývoj utkání: 0:0

Střelci ČZU: 0 kopyto vedle kopyta